هدایت کردن – سرب آخرین بازار میلیون روز گذشته

هدایت کردن – سرب: آخرین بازار میلیون روز گذشته بازار امروز خبر اقتصادی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی مواجهه رییس‌جمهور با اعتراضات

«رییس‌جمهور موضع‌گیری مطلوبی نسبت به اعتراضات اخیر در کشور داشته است و بسیار اهمیت دارد که دولت حرف‌های مردم را بشنود و نسبت به درخواست‌ها و اعتراضات مردم حساس

مواجهه رییس‌جمهور با اعتراضات

مواجهه رییس جمهور با اعتراضات

عبارات مهم : سیاسی

«رییس جمهور موضع گیری مطلوبی نسبت به اعتراضات اخیر در کشور داشته است و بسیار اهمیت دارد که دولت حرف های مردم را بشنود و نسبت به درخواست ها و اعتراضات مردم حساس باشد. همه مسوولان اجرایی و در وهله اول شخص رییس جمهور باید نیازها و خواسته های مردم را بشناسد. ولی تمام تصویر العمل رییس جمهور نباید نسبت به این مساله در صحبت هایش به رویارویی لفظی و جنجال کلامی با شخصیت های جناح رقیب تقلیل یابد.»

غلامحسین کرباسچی در ادامه در روزنامه اعتماد نوشت: بالاخره بعضی از شخصیت ها و فعالان سیاسی منتقد آقای روحانی هستند. در مساله ای به این مهمی چشم جامعه به حرف های رییس جمهور جلب شده است هست. ارزش او چنین نیست که همه جا نقل شود که آقای روحانی جواب حجت الاسلام صدیقی را داده است.

مواجهه رییس‌جمهور با اعتراضات

اگر ازآقای صدیقی حرف نادرستی نسبت به مردم نقل شده است است خیلی ها در فضای حقیقی و مجازی نسبت به آن حساسیت نشان داده اند تا آنجا که خود ایشان هم به نوعی اقدام به جبران آن تعبیر کرده. حتما همه از بکار بردن القاب توهین آمیز جهت معترضین ناراحتند و به خصوص به کار گیری چنین ادبیاتی در تریبون های مذهبی وعبادی.

گرچه همین جا می توان صمیمانه به رییس جمهور عزیز گوشزد کرد که بکار بردن بعضی تعابیر مشابه از ناحیه ایشان جهت منتقدین ارزش هم چندان جهت همه خوشایند نیست. ولی در این میان شأن رییس جمهور در این خصوص چیز دیگری هست. با ورود رییس جمهور به این مساله آنقدر این عنوان بزرگ می شود که خوف آن است که اصل قضیه فراموش شود. مساله اصلی، توجه رییس جمهور به خواسته های مردم است.

«رییس‌جمهور موضع‌گیری مطلوبی نسبت به اعتراضات اخیر در کشور داشته است و بسیار اهمیت دارد که دولت حرف‌های مردم را بشنود و نسبت به درخواست‌ها و اعتراضات مردم حساس

خوب بود که آقای روحانی بعد از اعتراضات و تظاهرات های اخیر به یکی از زندان ها و بازداشتگاه ها می رفت، معاونین و وزرا را می فرستاد، به استانداران و فرمانداران ماموریت می داد که بروند وبا این افراد ولو خطاکار گفت وگو کنند. کاش فردای همان روز دستگیری عده ای با جمعی از آنها می نشست تا ببیند که گرفتاری ها و پرسشها آنها چیست و آیا واقعا انگیزه آنها از اعتراض پرسشها اقتصادی بوده است؟ بعضی تعابیر نادرستی در مورد معترضان کرده اند و قطعا هشدار رییس جمهور نسبت به این پرسشها می تواند بافایده باشد ولی آقای روحانی باید به صورت عملی جهت حل ریشه ای پرسشها اقدام کند.

اگر راهکارهایی از این دست به وسیله آقای روحانی درپیش گرفته شود و شناختی از ماجرا به صورت دقیق وعینی به دست بیاید، بهتر نیست؟ اینکه جهت رییس جمهور گزارشی برده شود با هنگامی که که لحن کلام جمعی از معترضان به صورت رو در رو شنیده شود، متفاوت هست. همچنین این حضور همدلانه در کنار معترضین نشان خواهد داد که آقای رییس جمهور ورای گفتار، می خواهد به نیازها و خواسته های مردم توجه کند.

اگر مسوولان متفاوت کشور هم مثل یک تحلیلگر یا مفسر رسانه ای در کلام بگویند که باید اعتراضات مورد توجه قرار گیرد، به تنهایی کاری از پیش نمی برد. مسوولان اجرایی قدرت اثرگذاری دارند. دولت باید کاری عملی در خصوص حل ریشه ای اعتراضات انجام دهد. از طرفی توجه کنیم بسیار زشت است که این اعتراضات و حوادث دوباره تبدیل به سوژه دعوای بین جناح ها و اشخاص شود و باز مردم احساس کنند که پرسشها ارزش فراموش شده است است.

مواجهه رییس‌جمهور با اعتراضات

مساله مهم نباید دعوای رییس جمهور و فلان امام جمعه شود. خوب است که استانداران به زندان ها بروند و با چندینه نفر از بازداشتی های اخیر صحبت کنند. به هر حال اثرگذاری رییس جمهور و مدیران با اثرگذاری یک فعال سیاسی متفاوت هست. رییس جمهور می تواند به صورت عملی موثر باشد. او در چنین شرایطی نباید در مقام یک تحلیلگر ظاهر شود. او باید از جایگاه یک مدیر عالیرتبه اجرایی کشور وارد عمل شده است و نارسایی ها را برطرف کند.

واژه های کلیدی: سیاسی | اعتراضات | رییس جمهور | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz