هدایت کردن – سرب آخرین بازار میلیون روز گذشته

هدایت کردن – سرب: آخرین بازار میلیون روز گذشته بازار امروز خبر اقتصادی

گت بلاگز اخبار اجتماعی عضویت در رشته تجربی کنترل شد ، آخرین اخبار از سهم سوابق تحصیلی در کنکور

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش برنامه‌های این معاونت در سال تازه را تشریح کرد. 

عضویت در رشته تجربی کنترل شد ، آخرین اخبار از سهم سوابق تحصیلی در کنکور

آخرین اخبار از سهم سوابق تحصیلی در کنکور/ عضویت در رشته تجربی کنترل شد

عبارات مهم : آموزش

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش برنامه های این معاونت در سال تازه را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، علی زرافشان در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با بیان اینکه ارتقای مدیریت آموزشگاهی نخستین محور برنامه های ما در سال تازه هستند اظهار کرد: چندین برنامه در این حوزه اجرا خواهد شد که تعالی مدیریت مدرسه از جمله آنهاست.

وی افزود این برنامه به همه مدارس متوسطه اول و دوم تعمیم می یابد. تفویض اختیارات و برنامه محوری از اهداف طرح تعالی است و این طرح نمادی از استقرار نظام مدیریت محور است.

عضویت در رشته تجربی کنترل شد ، آخرین اخبار از سهم سوابق تحصیلی در کنکور

انتخاب و انتصاب مدیران شایسته مدارس

سنجش صلاحیت حرفه ای مدیران

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش برنامه‌های این معاونت در سال تازه را تشریح کرد. 

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه فرایند گزینش و انتصاب مدیران مدارس برنامه دوم ما در سال جاری است گفت: این فرآیند با بکارگیری ظرفیت های فناوری اطلاعات و با رویکرد به میل خود جهت گزینش مدیران اجرا خواهد شد و مدیران مدارسی که قرار است بازنشسته شوند مشخص شده است و آنها که داوطلب پذیرش این مسوولیت بودند در سامانه ای عضویت کرده اند. سه هزار و ۶۰ مدرسه در لیست فراخوان قرار گرفته اند که بیش از ۱۱ هزار همکار ما جهت مدیریت این مدارس داوطلب شده است اند که ۲۴ خردادماه آزمون هماهنگی جهت گزینش مدیران شایسته انجام خواهد شد.

وی افزود: سنجش صلاحیت حرفه ای مدیران نیز از دیگر برنامه های ماست. کارها خوبی انجام شده است است تا با بکارگیری روش های متنوع مدیران شایسته ای را جهت مدیریت مدارس گزینش کنیم.

زرافشان به ارتقای آموزش های مهارتی اشاره کرد و گفت: سال گذشته فضای خوبی بوجود آمد و کار گسترده ای در سطح کشور در نهادهای متفاوت صورت گرفت که نیروهای مسلح، آموزش و پرورش و شرکت فنی و حرفه ای از این جمله هستند. مدیر جمهور سال گذشته بر ارتقای آموزش های مهارتی تاکید داشتند.

عضویت در رشته تجربی کنترل شد ، آخرین اخبار از سهم سوابق تحصیلی در کنکور

تخصیص بودجه جهت تجهیز هنرستانها

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: یکی از سیاست های ما توسعه کیفی آموزش های فنی و کاردانش هست. تخصیص بودجه جهت تجهیز هنرستان ها به همین جهت انجام شده است هست. علی رغم تنگناهای اقتصادی دولت بودجه ۵۲۰ میلیارد ریالی به طور کامل تخصیص و جهت تجهیز هنرستان ها به استان ها ابلاغ شد.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش برنامه‌های این معاونت در سال تازه را تشریح کرد. 

وی افزود: بیش از ۷۰ هزار دانش آموز ما در شاخه کاردانش به شکل برونسپاری و در بیرون از مجموعه آموزش می بینند. ۶۰ میلیارد تومان جهت این امر در نظر گرفته شده است بود که تا کنون ۵۰ درصد آن محقق شده است است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه برنامه “ایران مهارت” در دوره اول متوسطه سال گذشته رونمایی شد و به اجرا در آمد و در امسال ادامه می یابد عنوان کرد: تا کنون در ۱۰ درصد یا ۲۵۰ مدرسه هشت استان این طرح به صورت آزمایشی اجرا درآمده است و امیدواریم از مهر ۹۷ این برنامه را به دیگر استان ها تعمیم دهیم.

عضویت در رشته تجربی کنترل شد ، آخرین اخبار از سهم سوابق تحصیلی در کنکور

بررسی های کارشناسی جهت ایجاد بازارچه های کارآفرینی دانش آموزی

ابلاغ دستورالعمل عرضه تولیدات دانش آموزان

زرافشان ادامه داد: به منظور تحقق اشتغال و اقتصاد مقاومتی و کارآفرین پروری ایجاد بازارچه های کسب و کار دانش آموزی را با همکاری دانشکده کارآفرینی دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران در دست داریم. آموزش های کارگاهی به مربیان و دانش آموزان ارائه می شود. تلاش می کنیم کار تیمی را در این کارگاه ها به دانش آموزان بیاموزیم.

وی افزود: علاوه بر این اتاق های کارآفرینی در هنرستان ها دایرند و دستورالعمل هایی را جهت ارائه و عرضه تولیدات دانش آموزان ابلاغ کرده ایم. مراکز رشد کارآفرینی نیز در چند استان راه اندازی شده است است.

زرافشان با بیان اینکه به دنبال تنوع بخشی به استعدادها و روش ها جهت هدایت استعدادها هستیم گفت: ارتقای کمی و کیفی پژوهش سراهای دانش آموزی و توسعه جشنواره های علمی و فرهنگی از دیگر سیاست ها و برنامه های ما در سال ۹۷ در جهت شناسایی استعدادها هست. به دنبال به رسمیت شناختن هوش های متفاوت هستیم.

ایجاد سامانه ثبت اختراعات دانش آموزان

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به توافق با معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: در حوزه نانو پیگیر برگزاری المپیاد هستیم. ایجاد سامانه ای جهت ثبت اختراعات دانش آموزی نیز از دیگر برنامه های یکسان ما با معاونت علمی است که به زودی بهره برداری خواهد شد.

وی به اجرای طرح شهاب در دوره اول متوسطه پرداخت و گفت: بر اساس سند تحول تا آخر سال نهم زمینه سازی جهت شناسایی و شکوفایی استعدادهای متنوع از سال نهم به بعد هویت بخشی به علایق استعدادها مورد تاکید قرار گرفته هست. در دوره اول متوسطه افراد به سمت هوش های برجسته و توانمندی های خاص خود هدایت می شوند.

تولید کتب درسی پایه دوازدهم/ تدابیر مورد نیاز جهت تامین نیروی انسانی این پایه

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش به تکمیل استقرار ساختار ۳-۳-۶ گفت: با تکمیل این فرآیند توجه به کیفی بخشی برنامه ها و آموزش ها زیاد خواهد شد و با عزم بیشتری ادامه می یابد. تولید کتب درسی پایه دوازدهم از سوی شرکت پژوهش در حال انجام هست. برآورد نیروی انسانی جهت پایه دوازدهم را نیز انجام داده ایم. تراز نیروی انسانی را بر مبنای جنسیت، رشته تدریس و منطقه فعالیت در سال گذشته تهیه کرده ایم.

زرافشان ادامه داد: جهت تامین نیروی انسانی گزارشاتی را به مرکز منابع انسانی ارائه کرده ایم. اضافه تدریس همکاران فرهنگی، جذب از طریق آزمون استخدامی تازه و… از جمله راهکارهای جذب نیرو هستند. هماهنگی هایی میان معاونت ها وجود دارد و امیدواریم مشکلی جهت استقرار پایه دوازدهم نداشته باشیم.

آخرین اخبار از سهم سوابق تحصیلی در کنکور سراسری

وی راجع به احتساب سهمیه سوابق تحصیلی در کنکور سراسری گفت: امسال سهم سوابق همان ۳۰ درصد هست. باید سهم سوابق به صورت صعودی در هرسال رشد یابد، پیشنهاد ما همچنان در شورای پذیرش دانشجو زیاد کردن این سهم به ۴۰ درصد و یا تاثیر قطعی در سال ۹۸ است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه قیمت پوشش تحصیلی جهت گروه سنی ۱۲ تا ۱۴ ساله، ۹۷ درصد است افزود: سه درصد بیرون از مدارس اند. یکی از برنامه های جدی ما جذب بازماندگان از تحصیل هست. فهرست بیرون ماندگان از مدرسه را جهت مناطق ارسال می کنیم و از مناطق می خواهیم به صورت موردی بررسی کنند.

کمبود مشاور در مدارس

کنترل عضویت در رشته تجربی

زرافشان راجع به جایگاه مشاوره در مدارس با توجه به وجود رخدادهای تلخی چون خودکشی در جامعه دانش آموزی گفت: با استقرار پایه نهم و انتقال هدایت تحصیلی به دوره اول متوسطه، مشاوران دوره دوم به دوره اول انتقال یافته شدند ولی یکی از کاستی های جدی ما در حوزه منابع انسانی مشاوران هستند و امیدواریم سند جامع مشاوره در معاونت پرورشی نهایی شده است و جذب مشاور از آن طریق انجام شود. این تعداد مشاوران در حال حاضر نمی توانند پاسخگوی همه دانش آموزان باشند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در ادامه با بیان اینکه فرایند هدایت تحصیلی از ابتدای سال شروع شده است است گفت: دو درس در کتاب کار و فناوری داریم و علاوه بر جلسات مشاوره جهت خانواده ها که در طول سال انجام شده، دانش آموزان در آزمون های رغبت شرکت کرده اند. در سند تحول هدایت تحصیلی به شکل فرآیندی دیده شده است است و از پایه هفتم شروع می شود و فرزند ها باید بتدریج با مشاغل آشنا شوند.

وی ادامه داد: امسال دستورالعمل هدایت تحصیلی مشابه سال گذشته هست. سال گذشته تجربه نسبتا موفقی داشتیم و زمینه گزینش حداکثری فراهم و توزیع دانش آموزان مطلوب بود و طبق هدفگذاری انجام شد. بر این اساس عضویت در شاخه فنی و کاردانش با نشانه رشد ۳۸ درصدی محقق شد. عضویت در رشته تجربی کنترل شد و در رشته ریاضی ۱۱ درصد حفظ شد و در رشته انسانی در وضع مطلوبی قرار داشتیم.

پذیرش ۱۷ هزار و ۳۶۸ نفر در آزمون استخدامی جدید/توزیع نیروها بر حسب نیاز مقاطع

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه به ۱۶ هزار هنرآموز و ۱۴ هزار معلم دروس عمومی جهت پایه دوازدهم در سال تحصیلی آینده نیاز داریم گفت: این در حالی است که با مازاد نیرو در بعضی مناطق روبرو هستیم. تراز دقیق نیروی انسانی باید با توجه به شرایط هر منطقه مشخص و تامین شود. مخاطب مهم و لایه اول ساماندهی نیروی انسانی مستقیما مناطق هستند و ما بر کار نظارت می کنیم.

زرافشان افزود: در مجموع ۱۷ هزار و ۳۶۸ نفر در آزمون استخدامی تازه پذیرفته خواهند شد و توزیع نیرو بر حسب نیاز مقاطع صورت می گیرد. قرار است ۳۲۰۰ استادکار و هنرآموز از طریق آزمون جذب شوند.

وی با اشاره به شعار سال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی گفت: علاوه بر اینکه آموزش و پرورش همانند دیگر دستگاهها در تامین تجهیزات اقدام می کند ولی شرکت نوسازی همه ساله با ساخت مدارس تازه تجهیزات جدیدی را به مدارس می افزاید. معاونت علمی ریاست جمهوری همه ساله نمایشگاه” ساخت ایران” را برپا می کند و خوشبختانه مدارس و پژوهش سراهای ما با تخفیف های خوبی از این نمایشگاه خرید می کنند.

معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ردیف بودجه ۲ درصد فروش گاز را در شرکت نوسازی داریم که جهت تجهیز گرمایشی و سرمایشی و آزمایشگاهها درنظر گرفته شده است که جهت تجهیز آزمایشگاه ها از این بودجه استفاده می کنیم گفت: امیدواریم با تکرار تخصیص بودجه همه مدارس ما از آزمایشگاه های مناسب برخوردار شوند.

تجاری سازی ایده ها و تولیدات دانش آموزی

زرافشان راجع به تجاری سازی تولیدات دانش آموزی گفت: مرحله به مرحله از ایده های نوآورانه حمایت می کنیم. به زودی سامانه ثبت اختراعات نیز راه اندازی می شود. در گام آخر در تلاشیم ایده های دانش آموزی را تجاری سازی کنیم. مجموعه تکالیفی را جهت پژوهش سراها در امسال تعیین کرده ایم که یکی از آنها تجاری سازی ایده ها و تولیدات است.

وی راجع به مدارس شبانه روزی نیز گفت: امسال سهم مدارس شبانه جهت تغذیه در بودجه زیاد کردن یافته و سه برابر شده است هست. ایاب و ذهاب دانش آموزان نیز باید تسهیل شود.

واژه های کلیدی: آموزش | برنامه | آموزشگاه | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz